Przejdź do treści
2
Przejdź do stopki

Obchody beatyfikacji Jana Pawła II w Starym Sączu

Treść

W dniach od  29 kwietnia do 1 maja na Ołtarzu Papieskim odbyły się obchody beatyfikacji Jana Pawła II. Uroczystość ta zgromadziła na sądeckich błoniach setki pielgrzymów, którzy swoją modlitwą i wspólnym śpiewem dziękowali Bogu za tak wielkiego człowieka, jakim był Jan Paweł II.Nad całością pieczę sprawowało Centrum Pielgrzymowania oraz grupa świętego Pawła.


Pierwszego dnia, tj. 29 kwietnia
na Ołtarzu odbyły się :koncert zespołu "Anielsi" oraz uroczysta msza święta, której uczestnikami byłi uczniowie sądeckich szkół. Mottem tego modlitewnego spotkania młodzieży o beatyfikację papieża polaka to:
" Młodzi dla Jana Pawła II".

Dzień następny, tj. 30 kwietnia był dniem modlitwy diecezji za naszego błogosławionego rodaka.
Uroczystości rozpoczynały sie o 16:30 w klasztorze SS Klarysek.
Kolejnym punktem harmonogramu był pochód uczestników do Ołtarza Papieskiego. Tam odbyła się Msza Święta dziękczynna za pontyfikat Sługi Bożego Jana Pawła II.O godzinie 20:00 nastąpił Koncert Zespołu Bethesda oraz czuwanie nocne, które trwało do 2:30.


1 maja, w niedzielę
odbyły się koncerty zespołów regionalnych oraz kapeli "New Life`M".


Uroczystości te pokazały, że Sądeczanie pamiętają o pielgrzymce Jana Pawła II do naszego miasteczka i są wdzięczni za tak wielkie wyróżnienie. Ponad to obchody te ukazały sądecką młodzież w nowym świetle, a mianowicie jako pokolenie JP II...

 

 

1589