Przejdź do treści
2
Przejdź do stopki

Ruch Czystych Serc

Treść

Do Ruchu Czystych Serc należy większa część naszej redakcji. Przyrzeczenia złożyliśmy podczas rekolekcji szkolnych w 2007 roku.
Swoje przyrzeczenia ponowiliśmy w Zabawie na pielgrzymce zorganizowanej przez Akcję Katolicką. Tam również otrzymaliśmy pierścienie, mające nam przypominać o dochowaniu czystości przedmałżeńskiej.
Naszą patronką jest bł.Karolina Kózkówna, która oddała swoje życie w obronie swojego dziewictwa. Pragniemy naśladować ją w miłości oraz oddaniu Jezusowi.
Staramy się spotykać co tydzień i
pogłebiać tajemnicę ludzkiego życia.
Naszą grupą opiekuje się s. Gordiana, jeśli chcesz do nas dołączyć możesz się z nią skontaktować.
Równie serdecznie zapraszamy na stronę www.milujciesie.org.pl, gdzie możecie się dowiedzieć róznych rzeczy o Ruchu Czystych Serc.

 

 

Treść przyrzeczenia :


Panie Jezu, dziękuję Ci za Twoją miłość. Za to, że dla Ciebie nie ma ludzi zbyt brudnych, grzesznych i poranionych. Oddaję Ci, Panie, moją pamięć, rozum i ciało razem z moją płciowością, wszystko czym jestem i co posiadam. Pragnę w ten sposób oddać się całkowicie do Twojej dyspozycji, abyś uczył mnie coraz pełniej kochać, abym codziennie był otwarty na Twoje działanie. Postanawiam i przyrzekam codziennie modlić się, czytać przynajmniej mały fragment Pisma Świętego, regularnie przystępować do sakramentu pokuty i jak najczęściej przyjmować Eucharystię. A także żyć według zasad ABC Społecznej Krucjaty Miłości. Postanawiam również zdobywać umiejętność kontrolowania swojego popędu seksualnego. W tym celu postanawiam powstrzymać się od współżycia seksualnego do czasu zawarcia sakramentu małżeństwa, nigdy nie kupować i nie czytać demoralizujących czasopism, oraz nie oglądać filmów o treściach pornograficznych. Panie, proszę Cię, ucz mnie tak żyć i postępować, aby w moim życiu najważniejsza była miłość. Maryjo, Matko moja, prowadź mnie drogami wiary do samego źródła Miłości, do Jezusa, abym zawsze tylko Jemu ufał (ufała) i wierzył (wierzyła).

Amen.

 

921