Przejdź do treści
2
Przejdź do stopki

Rozważania o miłości

Treść

 


        Zapewne każdy z nas odpowiedziałby na to pytanie inaczej. Rozważanie tej kwestii jest istotne. Nie bez powodu "Miłość" jest najważniejszą z cnót głównych.

   Tutaj- na ziemi, musimy pielęgnowac i rozwijać wszystkie trzy cnoty. Jednak w Królestwie Niebieskim będzie potrzebna tylko miłość. Żyjąc, w świecie, w którym wszystko przemija, a kiedyś się kończy, mamy NADZIEJĘ, że po odejściu z niego, Bóg, którego kochamy, w którego WIERZYMY, otworzy przed nami Niebo. Jeśli się tam dostaniemy, niepotrzebne będą wiara i nadzieja. Nie trzeba wtedy już wierzyc, że Bóg istnieje, po prostu będzie się tam z Nim. Nie potrzebna będzie nadzieja, na to, że otworzą się przed nami Bramy Raju. Pozostanie nam tylko miłować Boga ponad wszystko.

 

  Miłość jest bardzo ważnym elementem ludzkiego życia, choć niezawsze do końca pojmujemy, co tak właściwie kryje się pod tym pojęciem. Tak naprawdę, można to odkryć w jeden sposób. Trzeba pokochać, by zrozumieć, co to prawdziwa miłość. Każdy ma potrzebę bliskości drugiego człowieka. Zdarzają się chwile, kiedy bardzo chciałoby się usłyszec, że jest sie kochanym. Słowa te są nieraz wsparciem, otuchą, chwilą radości w ciężkim życiu.

 

    Gdy w najbliższym otoczeniu, domu dzieje się coś złego, są jakieś problemy, można je przezwyciężyć właśnie miłością. Ludzie szybko odchodzą, dlatego warto mówić, że się kocha. Takie poczucie, że jest się kochanym, może nawet trzymać przy życiu.

 

    Panu Bogu również trzeba okazywać miłość. On nas tak pokochał, że poświęcił dla nas Swego  Syna. Za taki dar trzeba dziękować, właśnie przez miłość. Bóg będzie nas kochał zawsze, mimo wszystko. Kiedy zabraknie bliskich nam osób Bóg zostanie.

 

921